Frugal Village Forums banner
1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
904 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Food Lion had their B G cereal on sale last week 2 boxes for $5. There was also a deal on that if you bought 4 boxes they gave you a $4 rebate. I went to Coupons.com and downloaded two coupons that were $1 off of 2 boxes so the grand total was ......4 boxes of brand name cereal for $4.

It was a very small victory, but I was excited and had to brag to someone.
 

·
Registered
Joined
·
5 Posts
I Would also list the cereal's price per ounce/pound for food (especially multi-packs of cereal) items like they do at supermarkets. i dont like to pay more than $2 per pound for any cereal, and i like having to calculate the price/lb for each item even less.
 
1 - 2 of 2 Posts
Top